Coloplast

Telefoniczne Centrum Pacjenta (numer bezpłatny) 800 269 579

 www.coloplast.pl

Co robimy

Coloplast opracowuje produkty i dostarcza usługi ułatwiające życie osobom

z dolegliwościami o bardzo osobistym charakterze.

Bliska współpraca z użytkownikami daje nam możliwość dopasowania się do ich indywidualnych potrzeb w ramach intymnej opieki zdrowotnej. Użytkownicy naszych produktów znajdują się często w szczególnym stanie medycznym. Jest on bardzo intymny i osobisty, nierzadko związany z bolesnymi przeżyciami i brakiem możliwości publicznej wymiany informacji. Nasze produkty i sposób, w jaki działamy, ułatwiają życie użytkownikom i ich opiekunom.

Specjalizujemy się w opiece stomijnej, urologicznej oraz w dostarczaniu rozwiązań związanych z gojeniem się ran i pielęgnacją skóry.

Pracujemy na całym świecie zatrudniając około 10 000 osób.

 

Nasza misja

Uczynić łatwiejszym życie ludzi z potrzebami z zakresu intymnej opieki zdrowotnej.

Jesteśmy blisko naszych użytkowników. Słuchamy, by lepiej rozumieć potrzeby

i odpowiadamy, aby znaleźć nowe rozwiązania. Chcemy być jak najbardziej innowacyjni

i najszybsi we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań medycznych.

Optymalne leczenie ran

W ramach portfolio produktów służących leczeniu ran oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości wyrobów. Nasze opatrunki zapewniają wilgotne środowisko gojenia ran, tym samym przyspieszając proces gojenia. Wiele z nich zawiera kompleks srebra.

Nasze produkty pomagają leczyć różne typy ran: od ran niezakażonych i zakażonych do ran z małym, średnim i dużym wysiękiem.

Gojenie rany

Na gojenie się ran wpływa ich etiologia, w tym cukrzyca, niewydolność tętnicza lub żylna. Dolegliwości te należy uwzględnić w leczeniu rany i, jeśli to możliwe, leczyć je równolegle.

Czynniki, o których należy pamiętać podczas procesu leczenia ran to:

 • oczyszczenie tkanki,
 • zmniejszenie obciążenia mikrobiologicznego,
 • kontrolowanie wysięku.

Wybór odpowiedniego opatrunku zmniejszy zagrożenie wystąpienia wysięku i maceracji oraz zapewni właściwą wilgotność, co znacznie przyspieszy gojenie.

Coloplast oferuje wysokiej jakości produkty do leczenia ran, które spełniają wszystkie powyższe wymogi. 

Biatain® – prosty wybór

Posiadając 30-letnie doświadczenie w leczeniu ran uważamy, że chłonność opatrunku jest jednym z najważniejszych czynników przyspieszających gojenie ran. Gama produktów Biatain to najbardziej chłonne opatrunki do codziennego leczenia ran.

Dzięki gamie opatrunków Biatain wyleczysz 90% wszystkich najpowszechniejszych rodzajów i większość ran. Oferowany wybór produktów zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz do leczenia ran w środowisku wilgotnym.

Produkty Biatain

 • Opatrunki Biatain przylegają ściśle do łożyska rany, skutecznie wchłaniają i zatrzymują wysięk, zapewniając wilgotność optymalną dla gojenia ran z wysiękiem.
 • Gama produktów Biatain jest przeznaczona do wszystkich typów ran z wysiękiem.
 • Opatrunki Biatain działają skutecznie, niezależnie od tego czy wysięk z rany jest mały, średni, czy duży.
 • Dzięki większej chłonności, opatrunki Biatain nie tylko absorbują wysięk, ale również utrzymują ranę w stanie wilgotnym, zapewniając tym samym optymalne gojenie.
 • Badania wykazują, że opatrunki Biatain zapewniają większą chłonność i sprawdzają się w kompresjoterapii.

Biatain® Przylepny, Biatain® Nieprzylepny – Większa chłonność dla skóry wrażliwej

 • Dla ran otoczonych wrażliwą skórą, niezakażonych, z obfitym wysiękiem, tj. owrzodzeń podudzi, odleżyn, owrzodzeń cukrzycowych, oparzeń drugiego stopnia i miejsc pobrania tkanek.
 • Biatain® Przylepny i Nieprzylepny to miękkie opatrunki piankowe, które skutecznie absorbują i zatrzymują wysięk z rany. Zapewnia to zachowanie optymalnego poziomu wilgotności dla gojenia ran.
 • Lepsza absorpcja i zatrzymywanie wysięku minimalizują ryzyko maceracji i wycieku. Do stosowania na rany otoczone nawet bardzo wrażliwą skórą.
 • Opatrunki Biatain® są miękkie i elastyczne, co czyni je bardzo wygodnymi w stosowaniu. Ścięte krawędzie zmniejszają ryzyko odciśnięć na skórze, a warstwa hydrokoloidu utrzymuje je we właściwym miejscu.
 • Unikalna struktura pianki 3D pochłania wysięk pionowo i blokuje go wewnątrz swojej struktury, utrzymując optymalnie wilgotne środowisko leczenia rany.
 • Opatrunek składa się z miękkiego i wygodnego w użyciu półprzepuszczalnego poliuretanu, który umożliwia wymianę gazową, jednocześnie chroniąc przed bakteriami z zewnątrz.

 

Biatain® Ag Przylepny, Biatain® Ag Nieprzylepny – Większa chłonność dla ran zakażonych

Niezależne badania wykazały, że Biatain® Ag to opatrunek, który skutecznie zwalcza wszystkie rodzaje bakterii powszechnie występujących w trudno gojących się ranach zakażonych. Zainfekowane rany goją się szybciej przy użyciu Biatain® Ag niż innych opatrunków, w tym innych opatrunków przeciwbakteryjnych.

W kontakcie z wysiękiem dopasowuje się dokładnie do dna rany, co zwiększa chłonność – nawet pod wpływem ucisku.

 • Miękki i elastyczny opatrunek, wygodny w stosowaniu.
 • Ścięte krawędzie zmniejszają ryzyko odciśnięć na skórze.
 • Opatrunki wskazane do stosowania w różnych rodzajach zakażonych ran z obfitym wysiękiem, tj. w owrzodzeniach podudzi, odleżynach, owrzodzeniach cukrzycowych, oparzeniach drugiego stopnia i miejscach pobrania tkanek.

Biatain® Ag Adhesive Heel, Biatain® Ag Adhesive Sacral – Większa chłonność dla ran zakażonych na pięcie i okolicy krzyżowej

Biatain® Ag Adhesive Sacral i Biatain® Ag Adhesive Heel to samoprzylepne opatrunki piankowe ze srebrem przeznaczone do ran zakażonych (oraz zagrożonych zakażeniem).

Biatain® Ag Adhesive Heel ma kształt specjalnie przystosowany do zaopatrzenia ran w tak trudnym miejscu jak pięta a Biatain® Ag Adhesive Sacral najlepiej sprawdza się w okolicy krzyżowej. Ich budowa pozwala na utrzymanie opatrunku we właściwej pozycji przez cały czas kuracji i odpowiednie działanie jonów srebra na ranę. Doskonale sprawdzają się w leczeniu owrzodzeń stopy cukrzycowej oraz odleżyn.

 

Biatain® Alginate Ag – Większa chłonność dla zakażonych ran głębokich

 

Biatain® Alginate Ag to bardzo chłonny opatrunek alginianowy ze srebrem dla umiarkowanie i silnie sączących ran zainfekowanych i narażonych na ryzyko zakażenia.

 • Struktura opatrunku pozwala na przycinanie go w dowolny sposób. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie go do ran o różnych wielkościach, kształtach i głębokościach. Zwiększa to również optymalną kontrolę infekcji.
 • Biatain® Alginate Ag zapewnia ciągłe działanie przeciwbakteryjne przez cały okres stosowania. Jest to możliwe dzięki wysokiej chłonności tego opatrunku i formującego się żelu, który blokuje wysięk wewnątrz niego.
 • Można usunąć go w jednym kawałku, minimalizując ból i uszkodzenia.
 • Biatain® Alginate Ag ma potwierdzone działanie hemostatyczne, czyli zdolność do zatrzymania niewielkich krwawień.
 • W zetknięciu z wysiękiem z rany opatentowany kompleks srebra uwalnia jony srebra. Pozwala to na skuteczne zwalczanie zakażeń.
 • Biatain® Alginate Ag jest opatrunkiem składającym się w 85% z alginianu wapnia, 15% karboksymetylocelulozy (CMC) i opatentowanego kompleksu srebra.

Physiotulle® Ag – Skuteczność i delikatność w leczeniu ran

Physiotulle Ag to antybakteryjny opatrunek kontaktowy wykonany z syntetycznej siatki pokrytej wazeliną z cząsteczkami karboksymetylocelulozy. Zawiera sulfadiazynę srebra.

Stworzony z myślą o ranach zakażonych lub zagrożonych infekcją. Rekomendowany w przypadku ran ostrych (rany pooperacyjne, miejsca pobrania przeszczepu, urazy, otarcia, oparzenia I lub II stopnia) oraz trudno gojących się ran chronicznych – owrzodzenia podudzi, odleżyny, owrzodzenia stopy cukrzycowej.

Physiotulle Ag to opatrunek:

 • o potwierdzonym działaniu antybakteryjnym,
 • ze stałym i zrównoważonym uwalnianiem srebra,
 • wspomagający odbudowę naskórka,
 • zapewniający bezbolesną zmianę opatrunku,
 • utrzymujący wilgotne środowisko gojenia rany.

Biatain® Super – Większa chłonność dla ran o intensywnym wysięku

Opatrunki h

Teraz dostępny w jeszcze większym rozmiarze 20×20 cm, umożliwiającym zaopatrzenie ran o dużej powierzchni i z obfitym wysiękiem.

Biatain® Super to bardzo chłonny opatrunek hydrokapilarny zapewniający optymalne, wilgotne środowisko gojenia ran z dużym wysiękiem.

Szybkie wchłanianie i zatrzymanie wysięku umożliwia pełne wykorzystanie zdolności absorbcyjnej opatrunku. Jednocześnie minimalizuje ryzyko maceracji i wycieku nawet w przypadku ran silnie sączących.

 • Opatrunek hydrokapilarny bardzo szybko wchłania wysięk pionowo, rozprowadzając go jednocześnie poziomo. Warstwa nieprzylepna przy ranie pomaga w utrzymaniu optymalnego wilgotnego środowiska przyspieszającego gojenie.
 • W porównaniu do innych opatrunków silnie absorbujących, Biatain® Super jest optymalnym ekonomicznie rozwiązaniem bez potrzeby stosowania dodatkowych opatrunków wtórnych. Cząstki superabsorbentu wchłaniają i zatrzymują duże ilości wysięku. Wysoce skuteczna wymiana parowa umożliwia lepszą kontrolę wysięku.
 • Biatain® Super składa się z superabsorbentu hydrokapilarnego i półprzepuszczalnej hydrokoloidowej warstwy samoprzylepnej.

Comfeel® Podstawowy – Ochrona i gojenie ran o małym i średnim wysięku

 

Comfeel Podstawowy jest opatrunkiem hydrokoloidowym zapewniającym idealne, wilgotne środowisko gojenia się rany. Jest stosowany w leczeniu ran ze średnim i małym wysiękiem. W kontakcie z wysiękiem z rany opatrunek Comfeel Podstawowy tworzy lepki żel wchłaniający wysięk, ale nie przylegający do rany. Podczas wchłaniania wysięku na powierzchni rany formuje się białawy żel. Kiedy wypełni on górną część opatrunku, Comfeel zmieni swój kolor na marmurkowy lub biały. Wtedy powinna nastąpić zmiana opatrunku. Wszystkie rozmiary opatrunku Comfeel Podstawowy podlegają refundacji 100% (Epidermolysis bullosa) oraz odpłatności 30% (owrzodzenia przewlekłe).

Comfeel® Plus Profi laktyczny PRD – Efektywna profilaktyka i leczenie odleżyn

 

Comfeel Plus Profilaktyczny PRD należy do najnowszej generacji opatrunków specjalistycznych. Wysoce zwarta struktura pianki poliuretanowej z odklejaną częścią centralną pozwala na rozłożenie nacisku miejscowego oraz poprawienie warunków krążenia w obrębie rany. Dzięki temu Comfeel Plus Profilaktyczny PRD łączy w sobie cechy opatrunku zmniejszającego nacisk miejscowy z efektywnym gojeniem rany. Jest to szczególnie ważne w leczeniu odleżyn. Wyprofilowany kształt opatrunków ułatwia założenie ich w nawet trudno dostępnych miejscach.

Comfeel Plus Profilaktyczny PRD zalecany jest w zapobieganiu i leczeniu odleżyn I-IV stopnia. Opatrunek o średnicy 7 cm w kształcie „motyla” jest szczególnie polecany na łokcie i pięty, natomiast okrągły na okolicę krzyżową.

Comfeel® Plus – Ochrona i gojenie ran o średnim wysięku

Szybsze gojenie dzięki uszczelnieniu i ochronie rany

Opatrunek hydrokoloidowy Comfeel Plus z alginianem jest łagodnym i potwierdzonym rozwiązaniem wykorzystywanym do uszczelniania i leczenia ran z małym i umiarkowanym wysiękiem.

Wybór pewny i godny zaufania

Od 30 lat stosowanie opatrunku hydrokoloidowego Comfeel Plus jest klinicznie udokumentowane. Obecnie Comfeel Plus to pewne i godne zaufania opatrunki standardowe wybierane przez wiele klinik leczenia ran ze względu na ich skuteczność, wszechstronne zastosowanie i różnorodność.

Może być stosowany jako opatrunek pierwszego wyboru lub jako opatrunek następny

Comfeel Plus można stosować bezpośrednio na rany z wysiękiem o nasileniu od niskiego do umiarkowanego w ostatnich stadiach procesu gojenia, a także jako opatrunek pomocniczy.

Dostępny w różnych kształtach dopasowanych do każdej powierzchni ciała

Opatrunki Comfeel Plus są dostępne w postaci kwadratów o różnych wielkościach, jak również w następujących wariantach: do stosowania w okolicy krzyżowej (Sacral), konturowy oraz zmniejszający nacisk wywierany na tkanki (PRD). Nasza szeroka oferta pozwala zaspokoić różne potrzeby pacjentów.

Comfeel® Plus Przezroczysty – Ochrona i gojenie ran o małym wysięku

Opatrunek Comfeel Plus Przezroczysty to skojarzenie wilgotnego środowiska gojącej się rany z możliwościami wchłaniania małego wysięku. Takie połączenie pozwala przyspieszyć proces gojenia się ran bez wysięku lub z jego niewielką ilością.

Doskonały w izolowaniu rany. Comfeel Plus Przezroczysty to ultracienki opatrunek zapewniający bezpieczną barierę przeciwko bakteriom, która minimalizuje ryzyko zakażenia i zapobiega niszczeniu delikatnej, nowo wytworzonej skóry.

 • Comfeel Plus Przezroczysty to wygodny, elastyczny i cienki opatrunek, który zachowuje się jak druga skóra. Warstwa ochronna umożliwia pacjentowi prowadzenie normalnego życia.
 • Comfeel Plus Przezroczysty posiada bezdotykowy system aplikacji, który sprawia, że nakładanie opatrunku jest łatwe, nawet w rękawiczkach ochronnych. Wodoodporna, przezroczysta warstwa ochronna opatrunku umożliwia pacjentowi kąpiel pod prysznicem i wykonywanie codziennych czynności.
 1. Katalog Opatrunków
 2. Biatain
 3. Przewodnik leczenia ran